MIS ON XCUP?

XCUP tuleb taas!

Eelmisel korral väga menukaks osutunud KALJU X CUP suurem ja vingem kui enne, sel korral uue FIFA20-ga! Teine KALJU X CUP toimub 20. oktoobril 2019, kui Hiiu Staadionil kohtuvad Nõmme Kalju ja Flora;

Eelmisel X CUP-il tõid võidu koju Sander Sapkin ja Stenver Nahkur. Kes tuleb võitjana välja sel korral? Kui tahad endale koju tuua võimsad auhinnad ja turniirivõidu, registreeri end kohe!

KALJU XCUP-i korraldamisega Premium Liiga mängupäeval ühendame omavahel nii virtuaalse kui traditsioonilise jalgpallikogukonna. Ühtlasi saame seeläbi huvilistele tutvustada Nõmme Kalju eSpordi osakonda, mis on alustamas e-jalgpalli treeninggruppide komplekteerimisega. Turniiril hästi esinevatel võistlejatel on võimalus saada kutse Nõmme Kalju eSpordi meeskonda!

KALJU X CUP-il osalejad saavad PlayStation 4 konsoolidel mõõtu võtta jalgpallimängus FIFA 20. Turniir toimub kahes etapis ning kahes erinevas vanusegrupis: 10-17 eluaastat ja 18+ eluaastat.

20. Oktoobril mängitakse alagrupiturniir mõlemas vanusegrupis Hiiu staadionil ning mängijatel on võimalik lunastada pääse finaalturniirile. Finaalturniiri kus selguvad võitjad kantakse üle Twitch.

TV vahendusel alljärgnevalt:

1) 10 – 17 vanusegrupp finaalturniir toimub 23. oktoobril, Hiiu staadionil 12.00 – 18.00.

2) 18 + vanusegrupp finaalturniir toimub 24. oktoobril, Hiiu staadionil 18.00 – 00.00..

Osaleja väärtused:

  • Võimalust pääseda NKFC eSPORTS meeskonda;
  • Vähemalt 3 mängu alagrupiturniiril, turniiri võitjal võimalus mängida 7 mängu.
  • Kaks peaauhinda milleks on PS4.
  • Alagrupiturniirilt edasipääsenutele väiksemad auhinnad X CUP toetajatelt.
  • Võimalus külastada Nõmme Kalju vs Flora Premium Liiga mängu.
  • Võimalus turniirile kaasa võtta 10 fänni, kellele on pääsmed nii eSpordi turniirile kui ka Premium Liiga mängule.
  • Võimalus mängida finaalvoorud otse Twitch.TV portaalis, tuhandete vaatajate ees üle maailma.

 

Turniiri alged peituvad 2007. aastas kui esmakordselt korraldati STEREO X CUP.

Turniir on oma esimeses faasis otseselt seotud Nõmme Kalju esindusmeekonna kodumängudega, tuues rohkem publikut nii tavajalgpalli kui eSporti.

Nagu öeldud, toimub eSpordi turniir X Cup Premium liiga mängupäeval mida kajastab ETV2 ja ETV+.

Turniiril esile tõusnud talent võib saada kutse NKFC eSPORTS TEAM meeskonda.

 

AJALOOST

Nõmme Kalju tegi oma esimesed e-spordi sammud aastal 2007 kui esmakordselt Eestis korraldati videojalgpalliturniir “Stereo X CUP” ehk “Xbox FIFA 2006”.

Esimese Stereo XCUPi võitis võistkond MiKri koosseisus Mikk Mario Mõistlik ja Kristo Veltri.

2013 aastal avas Nõmme Kalju jalgpalliklubi Arigato hoones lastele suunatud Kalju Mängude Maja (KMM), kus toimusid erinevad videomängude turniirid ja E-Sport sai jalgpalliklubi üheks osaks.

2019 aastal on aeg küps, et moodustada Nõmme Kalju e-Sport meeskond, osaleda rahvusvahelistel suurvõistlustel ja korraldada uus turniiride sari “KALJU X CUP”.

 

MISSIOON

Loome Eestis esimese e-jalgpalliturniiride sarja “KALJU X CUP” mis saab toimuma Premium liiga mängupäevade ajal ning kasvab potensiaalselt suureks rahvusvaheliseks kommertsturniiriks.

Kalju X Cup populariseerib e-jalgpalli ja eSporti laiemalt kui vaba aja veetmise võimalust ning samuti seob see tavajalgpalli kogukonda üha kasvava eSpordi fänni ja harrastaja baasiga – toome x ja y põlvkonna jalgpalli juurde.

Seisame selle eest, et tulevikus luua Eesti oma e-tippliiga, kus osaleksid Eesti parimate jalgpalliklubide e-spordivõistkonnad.

Korraldame tulevikus eSports rahvusvaheliseid kommertsturniire, kaasates maailma parimaid.

Teeme tihedat koostööd kohaliku ja rahvusvahelise meediaga, toodame tulevikus kvaliteetset sisu ja telepilti.

eSports Estonia OÜ

info@xcup.ee

Reg. 14701120

Harku 62, 11612 Tallinn